KARLOVA TEATER OTSIB NOORI KRIITIKUID

Karlova Teater kutsub noori vanuses 13-19 kirjutama lühiarvustusi ja osalema kriitikakonkursil "Karlova kirjapulgad". Konkursile oodatakse koolinoorte lühiarvustusi Karlova Teatri uuslavastusest "Minu haukuv koer".

Kriitika kirjutamisele võib läheneda vabas vormis, ent arvustuse soovituslik pikkus on ca 300 sõna. Saabunud arvustused vaatab üle žürii, kuhu kuuluvad Karlova Teatri produtsent Ruta Rannu, lavastaja Taago Tubin ja noor teatriuurija Karin Allik. Žürii hindab konkursil osalejate analüüsivõimet, sõnakasutust ja isikupära. Kahtlemata on teretulnud ka kõik teravamad kriitikanooled, huvitavad seosed ja illustreerivad näited.

Konkursi eesmärk on tekitada noortes huvi teatri ja selle mõtestamise vastu, panna neid etendust uue pilguga vaatama. Samuti elavdab see vajalikku suhtlust teatritegijate ja -vaatajate vahel: noored kriitikud võivad teatrile uute suundade leidmisel kindlasti abiks olla.

"Karlova kirjapulkade" võitjad kuulutatakse välja teatri Facebooki lehel 6. märtsil. Parimat noort arvustajat ootab ees ka auhind: kutse kaaslasega kõigile Karlova Teatri ja Emajõe Suveteatri 2020. aasta uuslavastustele. Ühtlasi avaldatakse silmapaistvaimad tööd Karlova Teatri koduleheküljel ja Facebooki seinal.

Arvustused palume 1. märtsiks saata koos nime, kooli ja klassiga e-posti aadressil ruta@suveteater.ee.

Karlova Teater

Tartu Suveteatri Selts MTÜ
Tähe 66, 50107 Tartu

Ruta Rannu, produtsent
ruta@suveteater.ee
tel: +372 53 986 153

 

Pileteid saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja enne etenduse algust kohapealt.

Parkida saab Sõbra tn ja Vaba tn äärde, lähim tasuta parkla asub Sisustus E Kaubamaja juures, aadressil Tehase 16, mööda Tähe tänavat jalutades viie minuti kaugusel. Palume teatrimaja värava ette mitte parkida.

Lähimad bussipeatused
Linda (Tähe tn): nr 9 Sepa turu suunas
Purde (Tähe tn): nr 9 Kesklinna suunas, nr 11 Ravila Tööstuspargi suunas
Vaba (Kalevi tn): nr 2 Roopa ja Lõunakeskuse suunas
Kuu (Raua tn): nr 6 Kesklinna suunas, nr 9 Kesklinna suunas, nr 12 Nõlvaku suunas, nr 13 Paju suunas