Zarah Leander

Ühe legendi meloodiad ja mälestused

Piletid

Etendused

 • 8. apr 19:00 Karlova Teater
 • 14. apr 19:00 Karlova Teater
 • 15. apr 19:00 Karlova Teater


Piletid

Piletimaailm Piletilevi

Lavastusest

 • Zarah Leanderi mälestuste põhjal
 • Dramatiseerija ja lavastaja Andres Dvinjaninov
 • Lava- ja kostüümikunstnik Triinu Pungits
 • Muusikaline kujundaja Sven Kullerkupp
 • Koreograaf marika aidla
 • Laval Ingrid Isotamm ja Jaanus Tepomees
 • Klaveril saadab Taaniel Pogga
 • Esietendus 9. detsembril 2016 Karlova Teatris

Legendaarne laulja ja filmidiiva, lihtne rootsi tütarlaps, skandaalne põlgusobjekt, miljonite lemmik! Natsi-Saksa õuelaulik ja füüreri lemmik, vene spioon? Kangelanna, naiivitar, kaasajooksik ... karjerist? Kunstnik. Tulipunaste juuste ja kõige madalama häälega lauljanna, kelle lummavast lava-persona’st sai natsionaalsotsialistliku filmitööstuse säravaim täht. Rootslanna, kes suutis sügavalt liigutada saksa hinge.

Zarah Leanderi nimi tähistas mitmete põlvkondade jaoks lootust paremale tulevikule ja usku armastuse võimalikkusse. Ent mida suurem on kuulsus, seda rohkem sugeneb spekulatsioone ning kindlana näib vaid see, et Zarah oli ja on tänaseni mõistatus.

Leanderi 110. sünniaastapäeva eel avaneb Karlova Teatris müütide laegas ning valgus langeb aastaile 1927–1977, mil möödus Leanderi loominguliselt ja eraeluliselt põnevaim aeg. Meenutuslikest pihtimustest, armastatud meloodiatest ja möödunud sajandi filmikaadritest kangastub unustamatu legendi kütkestav kuju.

Arvatakse:

Piret Kuub Tartu Postimehes, 15.12.16:

"Põhjusi, miks tänapäevases Eestis meenutada Teise maailmasõja aegsel Saksamaal ülimenukat rootslannast diivat Zarah Leanderit, leidub omajagu. Üks põhjus on pakkuda kontsertetendusega paras annus meelelahutust, sest lavastusse põimitud tolleaegseid lööklaule võib kuulata tänapäevalgi."

"Ingrid Isotamme kehastuses on Zarah Leander üdini inimlik, kuigi samal ajal väga tahtejõuline ja otsusekindel naine."


Triinu Kurvits oma teatriblogis, 20.12.16:

"[---] etenduse ajal leidsin end mitmel korral mõttelt, et Ingrid Isotamm võiks oma plaadi välja anda. Kasvõi Zarah Leanderi lauludega. Ma tahaksin kohe selle plaadi omanikuks saada. [---] Kuna lavastuses oli laulmist palju, siis vahel oligi tunne, et ma istun kusagil hubases lounge´s ja kuulan mõnusat muusikat. Või istun ma mõnusas jazz-klubis ja kuulan head muusikat. Ma arvan, et Karlova Teatri väike ja mõnus atmosfäär andis etendusele nii palju juurde."

"Ilmselt sobib lavastust vaadata nii nendel inimestel, kes on kunagi Zarah Leanderi muusika austajad olnud, kui ka noorematel. Näiteks mina võtsin lavastust kui head lugu sellest kuhu on võimalik välja jõuda, kui sa midagi väga tahad."

 

 

Fotod: Tiina Viirelaid

Pilk proovisaali. Fotod: Tiina Viirelaid

Meedia