Veel üks pilet

monokomöödia kohmaka suhtlemismaneeriga keskealisest ekstsentrikust nimega Susan

Vaata edasi

Etendused

Esietendus 4. detsembril 2014 Karlova Teatris

Etendused hooaegadel 2014/15 ja 2015/16

Lavastusest

  • Autor Peter Quilter
  • Tõlkija Stina Tromp
  • Peaosas Terje Pennie
  • Lavastaja ja muusikaline kujundaja Andres Dvinjaninov
  • Kunstnik Riina Degtjarenko (Eesti Draamateater)
  • Kahes vaatuses

“Veel üks pilet”

on monokomöödia krooniliselt kohmaka suhtlemismaneeriga keskealisest ekstsentrikust nimega Susan, kes on otsustanud oma 50. aasta juubeli tähistamiseks võtta ette reisi Austraaliasse.

kes kasutab iga võimalust võõrastega tutvust teha ning avameelselt ja ülevoolavalt oma väikese elu üksikasju jagada, ehmunud ohvri huvist või selle puudumisest hoolimata. Kõlab nagu endassetõmbunud eestlase õudusunenägu, kuid Susan on just sedasorti koomiline kuju, kelle tegevust teatrisaalis, turvaliselt distantsilt uudishimu rahuldamiseks ja meelelahutuseks jälgida.

Ta on üks neid inimesi,

Susan elab lõputult muutuvas maailmas,

kus tõelisest olemusest tähtsam on see, kellena end paista lased. Enesepettuse liike on tänapäeval rohkem kui kunagi varem ja ka kõige avameelsema aususe puhul ei või kindel olla, kas tegu pole siiski mitte etendusega. Siiski on midagi, mis on inimese eksistentsis läbi aegade jääv – igatsus teise inimese käepigistuse järele.

ja Andres Dvinjaninovi lavastatud lugu koomikust, kes oma traagikat aduvat ei näi, jõuab lavale Emajõe Suveteatri talvekodus – kammerlikult õdusas teatrimajas nimega Karlova Teater. Dvinjaninovile on "Veel üks pilet" teine kohtumine Quilteriga, 2012. aastal lavastas ta Endla Teatris Quilteri popmuusikali "Boyband", mis vapustas Eesti teatriilma ja sai suure publikumenu osaliseks. Näitlejana soleerib Terje Pennie, kes viib vaatajad kaasa humoorikale ja äratundmist pakkuvale teekonnale. Nagu ütleb Susan: "Meil kõigil on aeg-ajalt seiklust vaja, kas pole?"

Peter Quilteri kirjutatud

Fotod: Andres Jalak

Kaamera ja montaaž: Kuldar Tamm