Karid ja kõrgused

Kaunimate Aastate Vennaskonna kummardus Edgar Valterile

Vaata edasi

Etendused

Esietendus Karlova teatrimaja avaõhtul 8. novembril 2014

Etendused hooajal 2014/15

Lavastusest

  • Tekstid valinud ja lavastanud Margus Kasterpalu
  • Laulusõnade autor Leelo Tungal
  • Helilooja Toomas Lunge
  • Kunstnik Silver Vahtre
  • Videokunstnik Pille Kannimäe
  • Laval Hannes Kaljujärv (Vanemuine), Jüri Lumiste (Vanemuine), Andres Dvinjaninov, Indrek Kalda, Toomas Lunge, Ann Kuut

2014. aasta sügisel oleks Edgar Valter saanud 85-aastaseks. Pole ilmselt kedagi, kes ei teaks Sipsikut, pokusid, naksitralle, pintselsabasid, Aatomikku, jahikoer Ramsest, Agu Sihvkat, Kunksmoori, Arabellat, lohe Justust ja printsess Miniminnit, Krõlli, hagitaks Nublut, Iika-nimelist nõiaplikat, kummitus Kummit ja paljusid teisi raamatutegelasi, kellele tema on andnud nende praeguseks ainumõeldava kuju. Lisaks tunneme Valteri käekirja huumorikogumike, täiskasvanute ilukirjanduse ja aimekirjanduse illustratsioonidest, karikatuuridest, maalidest, tema kirjutatud lasteraamatutest... Edgar Valteri illustratsioonid on enamat lugusid kaunistavadest pildijadadest, pintsli- ja pliiatsijoontega on ta andnud Eesti lastekirjanduse kangelastele ilmed ja loomuse, kuid milline inimene oli autor ise? Mõne viite leiame, lehitsedes tema elulooraamatut "Karid ja kõrgused" (autor Külli Leppik).

Hiljuti leidis Edgar Valteri autoriõiguste hoidja Külli Leppik kuus Valteri seninägemata maali. Need said Leelo Tunglale inspiratsiooniks luuletuste ja Toomas Lungele lauluviiside kirjutamiseks. Kaunimate Aastate Vennaskond ja Margus Kasterpalu teevad Meistrile muusikalise kummarduse, õnnistades sisse Emajõe Suveteatri talvekodu, kammerlikult õdusa teatrimaja nimega Karlova Teater.

Lavastuse lauludega anti välja ka plaat nimega "Karid ja kõrgused".

Kaamera ja montaaž: Kuldar Tamm